predstave_najbolji_prijatelji_galerija_4

DJEČJE KAZALIŠTE U IVANIĆ-GRADU

- Listopad 6 | - kazalište, Najave | objavio | sa No Comments

Dovedite svoje mališane na lutkarske predstave za djecu u izvedbi Gradskog kazališta Zorin dom, Karlovac.

Predstave će se održati u sklopu 12.Bučijade

15. (subota) i 16. (nedjelja) 10. 2016. u 12 sati u POU Ivanić-Grad, Moslavačka 11

Cijena ulaznice: 10,00kn

15.10.2016. (subota)  u 12 sati “NAJBOLJI PRIJATELJI”                   predstave_najbolji_prijatelji_galerija_6

Najbolji prijatelji je topla i duhovita priča o osamljenom zmaju kojeg se svi boje dok on na svoj pomalo nespretan način pokušava pronaći prijatelje.

• Autori: Giulio Settimo i Peđa Gvozdić
  • Glazba: Tin Tonković

Ovo je priča o prijateljstvu, o samoći, o potrazi za srodnom dušom. Kroz jednostavnu formu, baloni pričaju priču o upoznavanju, prepoznavanju i prijateljstvu gdje se kroz igru spajaju i sprijateljuju naizgled nespojivi svjetovi. U ovoj priči prijateljstvo nadvlada sve razlike i teškoće koje nas često prate u životu.
Orginalnost ove predstave su lutke odnosno baloni koji se animiraju po principu lutke. Predstava je namjenjena najmlađem uzrastu, ali isto tako i odraslima. Predstavu prati originalna glazba Tina Tonkovića koja je vrlo bitan faktor same predstave, a ujedno i “glumac” u predstavi. Predstava je neverbalnog tipa, a samim time i razumljiva svima

16.10.2016. (nedjelja) u 12 sati “JOŠ SI ZELEN”        predstave_jos_si_zelen_galerija_4_v19

Lutkarstvo ne poznaje granice i ono što nam se u životu čini nemogućim u lutkarstvu je moguće. Predstava nastoji prikazati lutke, ali i kazališne i životne mogućnosti i vrijednosti. Intencija je bila upoznati djecu i odrasle sa raznim lutkarskim tehnikama i vrstama lutaka te lutkarstvom provesti publiku kroz svevremensku priču o životu, mašti i djetinjstvu.

• Režija i tekst: Peđa Gvozdić i Giulio Settimo
  • Autor glazbe: Tin Tonković