Koncert u crkvi

KONCERT ANSAMBLA ZA RANU GLAZBU OTIUM – “Concentus Salutationis”

- Studeni 6 | - koncerti, Najave | objavio | sa No Comments

Pozivamo Vas,

u petak, 17. studenog 2017. u 18,30 h na koncert Ansambla za ranu glazbu „OTIUM“

u Župnu crkvu Sv. Petra Apostola

(poslije večernje mise).

Ansambl za ranu glazbu „Otium“ donosi žiteljima Grada Ivanić-Grada glazbu koju rijetko imaju priliku čuti uživo. Nastupaju u replikama autentičnih kostima usklađenih s glazbom koju ansambl interpretira.

Ansambl je sastavljen je od četiri glasa: Ivana Bičanić (sopran), Helena Galovac (alt), Igor Peteh (tenor) i Robert Šantek (bas).                                                                                                                                                                                        Stihove kazuje Sonja Nikolić.

Naziv koncerta Concentus Salutationis u doslovnom  prijevodu sa latinskog znači Koncert dobrodošlice, stoga ovim koncertom Ansambl i svi organizatori žele dobrodošlicu te uspješan pastoralni rad  našem novom župniku vlč. Branku Koretiću.

Ansambl za ranu  glazbu “Otium” osnovao je glazbenik Igor Peteh, koji je ujedno i umjetnički voditelj ansambla, u veljači 1997. godine u Zagrebu. Sastav njeguje klasičnu vokalnu polifoniju iz razdoblja renesanse i ranog baroka. Nastupaju diljem Hrvatske (Zagreb, Dubrovnik, Rab, Punat-Košljun, Vinkovci, Županja, Daruvar, Kutina, Križevci, i dr.).

Organizatori koncerta su: Ansambl za ranu glazbu „Otium“, Pučko otvoreno učilište Ivanić-Grad, Župa Sv. Petra Apostola, dok je Zagrebačka županija pokrovitelj koncerta.

Plakat - Ansambl za ranu glazbu OTIUM