42677086_2025925517468810_1250862740528955392_n

LAN I TKALAČKA RADIONICA

- Listopad 9 | - Objave | objavio | sa No Comments

28.09.2018. /petak/ od 10 -17 sati u POU Ivanić-Grad djeca DV Ivanić-Grad, učenici osnovne škole „Đuro Deželić“, učenici srednje škole Ivan Švear i građani Ivanić-Grada sudjelovali su na izložbi tradicionalnih rukotvorina i starih obrta te na radionici „Od lanenih niti do lanenog platna“ koju je vodila Nevenka Radočaj. Cilj ovih aktivnosti je očuvanje sjećanja na tradicijski život u našem zavičaju.
Zamjenik gradonačelnika Željko Posilović otvorio je radionicu.
Nakon otvorenja održana je kratka modna revija etno haljina KUD-a ČIČE te je predstavljen promotivni film njihovog projekta „Od lana haljina tkana“.
Sudjelovali su

• tkalačka radionica i izložba, Nevenka Radočaj, Posavski Bregi,
  • udruga „Ženske ruke“ iz Križa,
  • restauratorska radionica Mirjane Pavetić iz Križa,
  • radionica rukotvorina Snježane Kezerić, Novoselec,
  • obuća za folklor, Igor Kruh Vuk, Ivanić-Grad,
  • KUD “Đuro Kundek” Caginec, /Izložba HALBICA/,
  • KUD Novo Čiče, Stipo Duvnjak, /”Od lana haljina tkana” – modna revija – film o projektu koji se prikazivao tijekom cijelog događanja/.

Aktivnosti su se provele u sklopu obilježavanja Dana europske baštine i Tjedna cjeloživotnog učenja sa ciljem očuvanja nematerijalne baštine, njenog otkrivanja, proučavanja i čuvanja.

Foto: Zdenko Vanjek