Nova kazališna predstava za djecu “Mačak u čizmama” ( braća Grimm)

- Siječanj 30 | - kazalište, Najave, Objave | objavio | sa No Comments

“Mačak u čizmama” dolazi u veliku dvoranu Pučkog otvorenog učilišta Ivanić-Grad

u utorak, 20. veljače 2018. u 18 sati.

Želite ga upoznati? Rezervirajte i kupite ulaznice na vrijeme u POU Ivanić-Grad, Moslavačka 11 ili na broj telefona 01/2881 689 i 099 224 27 03.

Cijena ulaznice: 25 kn,                                                                                                                                                                           za organizirane grupe veće od 10 cijena je 20 kn.

Režija: Mario Kovač
Dramaturgija: Kristina Kegljen
Scena i lutke: Valentina Srnojević
Glazba: Vlatko Panić
Glume: Darija Vlajnić, Matej Safundžić, Bruno Brinzej, Valentina Srnojević

O predstavi:

Mačak u čizmama – riječ redatelja

Slavnu basnu Charlesa Perraulta o modno osvještenom mačku koji pomoću lukavosti osigura svom gospodaru, mlinarevom sinu, ruku kraljeve kćeri, ne treba posebno predstavljati ni djeci ni roditeljima. Naša predstava neće izmišljati toplu vodu i zbunjivati male i velike gledatelje nekim suvremenim izmišljotinama i eksperimentima. Dali smo si u zadatak naizgled jednostavan a, u biti, vrlo izazovan zadatak: napraviti klasičnu predstavu za djecu sa uzbudljivim zapletom, maštovitom scenografijom i kostimima, razigranim glumcima, poletnom glazbom te puno, puno, PUNO smijeha.

Studentica dramaturgije Kristina Kegljen napravila je vješto stihovanu i rimovanu obradu originalnog teksta braće Grimm, Vlatko Panić renesansom nadahnutu glazbu a glumci Darija Vlajnić, Bruno Brinzej, Anamarija Vlajnić i Valentina Srnojević utjelovili su likove Mačka, Mladića/Karabasa, Kralja, Kraljevne i Zlog čarobnjaka poigravajući se sa lutkarskim i glumačkim tehnikama. Zajedničkim snagama svjesno smo se odlučili za neka atraktivn, a rijetko korištena animatorska rješenja, te smo sigurno kako će našu predstavu sa guštom dolaziti gledati generacije i generacije gledatelja.

Mario Kovač

POU MACAK U CIZMAMA