1P1A7365

Otvorena izložba “Prostori mijene” Dijane Rajković

- Lipanj 6 | - izložbe, Objave | objavio | sa No Comments

Povodom Dana grada Ivanić-Grada, a i šezdeset godina Pučkog otvorenog učilišta Ivanić-Grad, sinoć je u Galerijskom prostoru POU u Ivanić-Gradu otvorena izložba keramičarke Dijane Rajković. Umjetnica propituje područja prostora i mijene pa stoga i izložba nosi zanimljiv naslov „Prostori mijene“.

Na dvanaest postamenata izloženo je dvanaest radova izvedenih keramičkim tehnologijama (majolika, saggar, raku, goli raku…). Izložbu je postavio i na nju dao svoj osvrt likovni kritičar Eugen Borkovsky. „Dijana Rajković nudi program kojim propituje područje prostora i mijene. Tim postupkom ona otkriva, pa slijedom niže, fraktalne formacije, elemente koji se ponavljaju tvoreći slične oblike, ali drugačijih karakteristika. Ovim artističkim svjedočenjem umjetnica podsjeća kako mikro i makro kozmos, cijeli univerzum, titra različitim frekvencijama.“

Sve prisutne je pozdravio i izložbu otvorio ravnatelj POU Ivanić-Grad Dražen Malec.

Izložba se može pogledati do 15. lipnja 2019. godine.