grga cvarak

Predstava “Grga Čvarak” nasmijala djecu i roditelje

- Lipanj 5 | - kazalište, Objave | objavio | sa No Comments

U Velikoj dvorani Pučkog otvorenog učilišta Ivanić-Grad jučer je održana predstava za djecu u izvedbi Scene Gorica „Grga Čvarak“.

Predstava je nastala prema slavnom predlošku hrvatske literature Grgi Čvarku Ratka Zvrka. Od njegovog nastanka 1967. godine do danas svojim humorom ne prestaje uveseljavati djecu i odrasle. Glumačka ekipa gradskog kazališta „Gorica“ iz Velike Gorice (Mateo Videk, Ana Vilenica i Tomislav Krstanović) u režiji Ivane Čoh Šverko u predstavi je prikazala dogodovštine iz Grginog života – odnos prema prijateljima, školi, prvoj ljubavi i majci. Poruke ove predstave vrlo su snažne. Prikazala je kako je važno pomagati drugima, voljeti svoje bližnje i biti dobar prema njima te cijeniti prirodu i njezine ljepote.

Predstavu su odlično prihvatila i djeca i roditelji koji su uz smijeh, pljesak i povike pokazali svoje oduševljenje, a nakon završetka predstave pozitivne dojmove.

20190604_190545