I ove godine, iako u posebnim i drugačijim okolnostima, u srijedu, 10. veljače otvara se 20. godišnja izložba Hrvatskog društva karikaturista.

Bit će izloženo 60-ak radova (među kojima su i nagrađeni radovi), koji su bili izloženi na 25. Međunarodnoj izložbi karikature održanoj u Klovićevim dvorima prošle godine.

Tema ovogodišnje izložbe je kuhinja (gastronomija, kuhanje, chefovi, restorani, catering…)

Izložbe karikatura redovito se održavaju u vrijeme fašnika i imaju posebnu važnost posljednjih godina u Ivanić-Gradu. Ove godine otvorenje će biti bez fašničkog veselja i bez posjetitelja, međutim, pozivamo sve zainteresirane građane da narednih mjesec dana koliko će izložba biti otvorena, dođu i pogledaju ovu vrijednu i zanimljivu izložbu.

Ovim tradicionalnim godišnjim izložbama radova HDK-a, POU Ivanić-Grad nastoji promovirati karikaturu kao važan i neizostavan dio likovne umjetnosti te zahvaljuje Zagrebačkoj županiji i Gradu Ivanić-Gradu na financijskoj potpori.