U Mjesecu hrvatske knjige, Pučko otvoreno učilište u svrhu promocije recentne dječje književnosti, tradicionalno održava okupljanje značajnih književnika za djecu i mladež u Ivanić-Gradu.
Uz gostujuće književnike, Hrvoja Kovačevića, Sonju Zubović, Carmen Verlichak i Jadranka Bitenca, u goste nam na druženje stižu i učenici četvrtih i petih razeda Osnovnih škola Stjepana Basaričeka i Đure Deželića zajedno s nastavnicima i knjižničarkama. Tema ovogodišnjeg skupa je “Od kreiranja radnje, likova i dijaloga do stvaranja atmosfere, efektnih završetaka.”
Održavanjem ovih skupova nastoji se povećati stanje pismenosti u školama, poticati kulturu čitanja, razvijati maštu i poticati kreativnost, omogućiti upoznavanje i neposrednu interakciju učenika s književnicima, povećati zanimanje i za knjige koje nisu samo lektira, potaknuti talentiranije učenike na mogućnosti literarnog izražavanja, iskazati literarna stremljenja autora za djecu…
Vjerujemo da ćemo i ove godine u tome uspjeti!
Ovaj Program relaiziran je uz financijsku potporu Grada Ivanić-Grada i Ministarstva kulture i medija RH.