Kad su Vitomira i Ivica prije više od 30 godina započinjali rad na predstavi Pričalo i Malena, željeli su samo jedno: napraviti predstavu kojom bi mogli započeti nešto samostalno. Iz te predstave rodila se Mala scena, a s vremenom je Pričalo i Malena postala Kraljevna na zrnu graška.

Kraljevnu su Vitomira i Ivica odigrali tisuće puta diljem Hrvatske, ali i svijeta te je ova predstava svakako zaslužila naziv kultne predstave. Ona ne samo da je stvorila naše kazalište, nego je odredila i njegovu sudbinu, sudbinu svih maloscenaca, kao ljudi i kao umjetnika.

Dob: 3+

Tekst: Ivica Šimić

Tekst songova: Zvjezdana Ladika

Skladatelj: Ivica Šimić

Lutke su izradile: Ana Kraljević i Danira Matošić

Prva postava predstave : Vitomira Lončar i Ivica Šimić

Igraju:

Malena: Buga Marija Šimić Milošev; Hana Kunić; Vanja Čiča

Pričalo:  Vid Čosić; Marijin Kuzmičić

Ulaznice: POU Ivanić-Grad, Moslavačka 11 (blagajna na katu) svakim radnim danom od 8 do 15 sati; sat vremena prije početka predstave na blagajni kina (prizemlje) ili online na https://www.mojekarte.hr/hr/kraljevna-na-zrnu-graska-mala-scena/ulaznice-643338.html

Cijena: 5 eur