Jučer smo proveli jedno lijepo književno popodne s književnicima Hrvojem Kovačevićem, Sonjom Zubović, Jadrankom Bitencom i Carmen Verlichak i učenicima i njihovim nastavnicima Osnovnih škola Stjepana Basričeka i Đure Deželića.
Bilo je to, prije svega, vrlo zabavno i zanimljivo druženje uz puno smijeha i dobre energije! Učenici su književnicima postavljali domišljata pitanja i često dobivali duhovite odgovore….
Tradicionalnim održavanjem književnih skupova dječjih autora nastojimo potaknuti interes za čitanjem, upoznati učenike s djelima gostujućih autora, omogućiti im neposrednu interakciju s osobom koja je do tog trenutka bila samo ime na stranici knjige….
Potaknuti ih na kritičko razmišljanje, komunikaciju kao i maštanje, koje možda i nekoga od pristutnih potakne na stvaranje vlastitih priča…
Zahvaljujemo Gradu Ivanić-Gradu i Ministarstvu kulture i medija RH koji su i ove godine prepoznali važnost održavanja ovog Progama i financijski nas podržali.