U povodu 30. obljetnice Specijalne jedinice policije RIS Kutina-podružnica Ivanić-Grad, jučer je u izložbenom prostoru POU Ivanić-Grad otvorena izložba ratnih fotografija nastalih u razdoblju od 1991. do 1996. godine. Izložene izabrane fotografije prikazuju ratni put Specijalne jedinice policije RIS koja je sudjelovala u najznačajnijim operacijama te svjedoče o velikom doprinosu Riseva u Domovinskom ratu.

“Specijalne jedinice policije, uvelike su doprinijele obrani Republike Hrvatske za vrijeme Domovinskog rata, sudjelujući u najznačajnijim operacijama oslobađanja njezinog teritorija, kruna kojih je bila vojno-redarstvena operacija „Oluja“ 1995. godine. Specijalna jedinica policije „RIS“ Kutina, njezin ratni put, njezini pripadnici – „Risovi“ hvale su vrijedan primjer predanog domoljublja i odgovornog profesionalizma. Hrvatskoj na pamćenje, potomcima na poštovanje i uzor.” (iz monografije: Specijalna jedinica policije „Ris“ Kutina u Domovinskom ratu 1991.-1996. Jakše Raguža i Domagoja Štefančića)