Vrhunski folklorni doživljaj!

nedjelja, 17.11. 2019. u 18 sati

SKUD – folklorni ansambl “Ivan Goran Kovačić” Zagreb.

ulaznice u pretprodaji / 30kn

Folklorni ansambl ”Ivan Goran Kovačić” osnovan je 1948. godine kao jedna od prvih sekcija istoimenog Studentskog kulturno umjetničkog društva, a pod okriljem Sveučilišta u Zagrebu. Ansambl u okviru Društva djeluje s ciljem očuvanja bogatstva kulturne raznolikosti hrvatske pučke i gradske tradicije. Generacije ”Goranovaca” su postupno afirmirale vlastiti identitet u širokom polju hrvatske kulture, paralelno održavajući ljubav prema tamburaškoj svirci, plesu i pjesmi kao i nošnjama naših starih.

Ansambl je sa svojim repertoarom sudjelovao na brojnim smotrama folklora u Hrvatskoj, a predstavio se Hrvatima i strancima u većini zemalja Europe, zatim u SAD-u, Kini, Kanadi, Brazilu, Venezueli, Peruu, Novom Zelandu, Australiji, Ujedinjenim Arapskim Emiratima i Izraelu.

Veliko bogatstvo ansambla, kojim se naročito ponosi, predstavlja i 650 kompleta narodnih nošnji iz cijele Hrvatske, dijelom originalnih, a dijelom rekonstruiranih, od kojih se neke procjenjuju kao muzejska vrijednost.

Izvrsnost Ansambla potvrđuju i brojna nacionalna i internacionalna priznanja i nagrade, među kojima izdvajamo Rektorovu nagradu Sveučilišta u Zagrebu, Medalju grada Zagreba, četiri nominacije za Porin. Među najvećim državnim priznanjima je i Povelja Republike Hrvatske za izniman dugogodišnji doprinos u promicanju kulture i folklora u Republici Hrvatskoj i svijetu.