U ovo predblagdansko vrijeme, u očekivanju Uskrsa, najvećeg kršćanskog blagdana, u utorak, 9. travnja 2019. godine u izložbenom prostoru PUO Ivanić-Grad, otvorena je izložba pisanica i umjetničkih slika kolekcionara Stjepana Pohižeka. Na otvorenju izložbe,  izložbu i kolekcionara okupljenim posjetiteljima predstavili su ravnatelj Pučkog otvorenog učilišta Dražen Malec te kustosica Muzeja Grada, Petra Korbus, povjesničarka umjetnosti.

Stjepan Pohižek, umirovljenik iz Sesveta, posljednjih petnaestak godina  strastveno sakuplja umjetnička djela domaćih i stranih likovnih umjetnika različitih generacija te posjeduje bogatu i zavidnu zbirku umjetničkih djela, a u Ivanić-Gradu izlaže prvi puta. Gradu je predstavio izabrane primjerke pisanica različitih oblika i materijala, od drvenih, kovanih do keramičkih, oslikanih raznim stilovima, tradicionalnim ili apstraktnim. Izložba je nadopunjena i s nekoliko slika Krista na križu.

Izložba ostaje otvorena do 26. travnja 2019. godine.

Zrinka Radašević