U povodu Dana Grada, POU Ivanić-Grad pripremio je izložbu slika mlade, ali već afirmirane, nadarene i nagrađivane akademske slikarice Petre Šabić.
Izložba pod nazivom Neposredna kretanja II bit će otvorena za javnost u galerijskom prostoru POU od 2. lipnja do 2. srpnja.

Petra Šabić rođena u Zagrebu 1995. i diplomirala je Likovnu kulturu na Nastavničkom odsjeku Akademije likovnih umjetnosti u Zagrebu, smjer slikarstvo u klasi izv. prof. art. Gordane Bakić s nagradom Akademijskog vijeća ALU za najuspješnije diplomante akademske godine 2018/19. Također, dobitnica je pohvale Akademijskog vijeća ALU za uspješan rad u akademskoj godini 2016/17. te Rektorove nagrade 2017/18. godine. Sudjelovala je na konferenciji Mediterranean Scientific Conference – Educational Systems and Societal Changes: Challenges and Opportunities; u projektu Dani Ede Murtića te izradi scenografije za koncerte u programu Muzičke akademije i Hrvatskog glazbenog zavoda. Izradila je ilustracije za publikaciju međunarodnog književnog natječaja Lapis Histriae 2020 te ilustracije za prvu inačicu ilustriranog Rječnika stranih riječi Bratoljuba Klaića nakon čega je slijedila skupna izložba u Centru za kulturu Trešnjevka u Zagrebu (2019.) i Uličnoj galeriji u Beogradu (Srbija, 2019.).Prvi put samostalno izlaže 2017. i od tada je postavila nekoliko samostalnih izložbi među kojima trema spomenuti: 2020. – Neposredna kretanja-opipljiva praznina, galerija Zlati Ajngel, Varaždin; 2019. – Guste praznine, Galerija SC, Zagreb; 2019, – Simptomi postojanja, Galerija ZILIK, Karlovac; 2019. – Mikrokozmi, Botaničar, Zagreb; 2018. – Syzygy, Galerija Crta, Zagreb. Dvije godine zaredom izlagala je na raznim skupnim izložbama uključujući sajmove umjetnosti Art Zagreb (Tehnički muzej Nikola Tesla, Zagreb; 2019., 2020.); izložba Nesvrstani u Laubi (Zagreb, 2018.) i Plati i nosi u organizaciji HDLU-a (2018., 2019.). Sudjelovala je na oko 30-ak skupnih izložbi u Hrvatskoj (35. Salon mladih – Situacija, Zagreb; Galerija Šira, Zagreb; Galerija Pikto, Zagreb; Galerija Forum, Zagreb; 8. hrvatski triennale akvarela; Dvorana Vatroslava Lisinskog, Zagreb; Galerija Panacea, Zagreb; Knjižnice grada Zagreba i druge) i u inozemstvu uključujući međunarodne izložbe Memories 5 u Indiji i Memories 8 u Vijetnamu.